Centrum Medyczne LiMED jest nowoczesnym ośrodkiem diagnostycznym i leczniczym. Naszą podstawową misją jest precyzyjna diagnostyka i skuteczne leczenie. Posiadamy sześć gabinetów i cztery pracownie wyposażone w światowej klasy aparaturę medyczną m. in. sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym do badań krtani, gardła, nosa, zatok i uszu, aparaturę do diagnostyki kardiologicznej (UKG, EKG, Holter EKG, Holter RR), nowoczesne aparaty USG z opcją 3D oraz Power Doppler, inhalatory ultradźwiękowe, aparaturę do diagnostyki słuchu i narządu równowagi, mikroskop diagnostyczno-operacyjny, laser biostymulacyjny, sprzęt wspomagający zabiegi rehabilitacyjne i inne urządzenia. Dysponujemy również nowoczesnym sprzętem do kriochirurgii. Wykonujemy pełną diagnostykę chrapania oraz bezdechów sennych – badania poligraficzne. Aparatura medyczna jest systematycznie wymieniana i unowocześniana w celu zapewnienia najwyższego standardu usług medycznych.

Kierownikiem Centrum Medycznego LiMED oraz Śląskiego Centrum Słuchu, Szumów, Zawrotów i Zaburzeń Równowagi jest prof. dr hab. n. med. Grażyna Lisowska, specjalista otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi. Profesor Katedry i Oddziału Klinicznego Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. 

W Centrum Medycznym LiMED Pacjentami opiekuje się kilkudziesięciu lekarzy reprezentujących wiele specjalności (m.in. laryngologię, foniatrię, audiologię, kardiologię, alergologię, pediatrię, urologię, dermatologię, chirurgię, chirurgię naczyniową, angiologię, radiologię, neurologię, endokrynologię, diabetologię, rehabilitację, ortopedię). Wszyscy lekarze posiadają drugi stopień specjalizacji, a większość posiada tytuł doktora nauk medycznych lub doktora habilitowanego i profesora. Są praktykami z ogromnym doświadczeniem, wielu to wybitni uhonorowani klinicyści, adiunkci lub kierownicy Klinik i Katedr Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracę lekarzy wspomaga wysoko wykwalifikowany personel pielęgniarski oraz specjaliści z zakresu protetyki słuchu, fizjoterapii i rehabilitacji.

Na bazie wieloletniego doświadczenia w zakresie audiologii oraz otoneurologii w 2016 roku rozszerzyliśmy działalność Centrum Medycznego LiMED o unikatowy w skali kraju ośrodek kompleksowej diagnostyki oraz leczenia zawrotów głowy, zaburzeń równowagi, szumów usznych i zaburzeń słuchu – Śląskie Centrum Słuchu, Szumów, Zawrotów i Zaburzeń Równowagi. Diagnostyka, leczenie oraz zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są przez wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów w profesjonalnych pracowniach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Leczenie prowadzone jest przez zespół doświadczonych specjalistów z zakresu laryngologii, audiologii, neurologii i rehabilitacji. Jesteśmy liderem w zakresie leczenia szumów usznych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny – m.in. elektrostymulacji gałęzi usznej nerwu błędnego oraz neuromodulacji akustycznej.

Nieustanna dbałość o utrzymanie wysokiego standardu usług medycznych oraz umiejętność szybkiego dostosowania się do oczekiwań Pacjentów pozwoliły Centrum Medycznemu LiMED zyskać uznanie i szacunek zarówno wśród Pacjentów jak i partnerów biznesowych.